صفحه نخست arrow اقتصاد
گفت‌وگوي فرهيختگان با كارشناس صنعت پرورش شترمرغ
۳ سال توليد بدون تسهيلات بانكي
۳ سال توليد بدون تسهيلات بانكي

ارمغان جوادنیا:صنعت شترمرغ یکی از صنایع نوینی است که از حدود ۲۰ سال پیش شکل گرفت و با توجه به مزایایی که داشت توانست طی دو تا سه سال گذشته جای خود را در بازار باز کند.

ادامه مطلب...
 
 
كاهش سرمايه‌گذاري، علت ناتمام ماندن طرح‌هاي صنعتي
كاهش سرمايه‌گذاري، علت ناتمام ماندن طرح‌هاي صنعتي

سيدحسين سليمي:آمارها خبر از ۱۹ هزار و ۵۸۳ طرح نيمه‌تمام صنعتي در كشور، سرمايه ۵۰۵ هزار و ۱۹۷ ميليارد و ۸۵۳ ميليون ريالي و اشتغال ۶۸۲ هزار و ۱۸ نفر مي‌دهند و اينكه استان‌هاي آذربايجان شرقي با دو هزار و ۵۳۶ طرح داراي بيشترين طرح صنعتي نيمه‌تمام و استان خراسان‌شمالي با ۸۸ طرح صاحب كمترين طرح نيمه‌تمام صنعتي در كشور است. آمارها بيانگر اين است كه استان مازندران در بين استان‌هاي شمالي كشور با هزار و ۴۹۴ طرح و استان خوزستان در بين استان‌هاي جنوبي با ۶۱۳ طرح داراي بيشترين تعداد طرح‌ نيمه‌تمام صنعتي با پيشرفت ۲۰ درصدي در كشور است.

ادامه مطلب...
 
با توقف صادرات پتروشيمي و اختصاص ۶ مجتمع به طرح خودكفايي
ايران روزانه ۵/۶۶ ميليون ليتر بنزين توليد مي‌كند
ايران روزانه ۵/۶۶ ميليون ليتر بنزين توليد مي‌كند

سیاوش محبی:در حالي كه منابع خبري خارجي سعي دارند در خبر خودكفايي ايران در توليد بنزين ايجاد تشكيك كنند، وزير نفت در اظهاراتي جديد اعلام كرده است كه با اتمام طرح توسعه خودكفايي بنزين، ايران خواهد توانست روزانه ۵/۶۶ ميليون ليتر توليد كند.

ادامه مطلب...
 
در پی انتشار اخباری مبنی بر ممنوعیت واردات برنج به ایران
بازار دبی به لرزه درآمد
بازار دبی به لرزه درآمد

سميه اماني :به نظر مي‌رسد پس از يك دوره طولاني از استيلاي سياست واردات در مقابل حمايت از توليد داخلي در كشور، فصل تازه‌اي در سياستگذاري در اين زمينه آغاز شده است كه مبتني‌بر اولويت داشتن حمايت توليد داخل در مورد دغدغه تنظيم بازار است.

ادامه مطلب...
 
با رشد ۲۰ درصدي قيمت‌ها در مقايسه با سال گذشته رخ داد
افزايش قيمت مسكن پس از ۳ سال ركود
افزايش قيمت مسكن پس از ۳ سال ركود

سارا علياري:در حالي كه بازار مسكن يك دوره ركود را از سال ۸۶ تجربه مي‌كند، همزمان با فرا رسيدن زمان اجراي هدفمندي يارانه‌ها، انتشار گزارش جديد مركز آمار نشان داد روند افزايش قيمت‌ها در بازار مسكن آغاز شده است. اين گزارش نشان مي‌دهد متوسط قيمت مسكن در تهران در مقايسه با سال گذشته ۲۰ درصد افزايش يافته است.

ادامه مطلب...
 
دغدغه توليد‌كنندگان داخلي براي حضور در بازار بومي
بازار LCD در تسخير توليدات خارجي
بازار  LCD در تسخير توليدات خارجي

طاهره رياحي:قديمي‌ترها حتما به‌خاطر دارند كه روزگاري تنها افرادي كه دست‌شان به دهان‌شان مي‌رسيد قادر بودند جعبه جادو را به خانه بياورند و براي چند ساعتي خانواده را گرد هم جمع كنند. در آن روزها تلويزيون‌هاي مبله ابهتي داشتند و گوشه‌اي از خانه را به اشغال خود در مي‌آوردند اما با گذشت سال‌ها از عرض و طول اين تلويزيون‌ها كاسته شد و ضخامت‌شان كم و كمتر شد، به اين ترتيب به تدريج تلويزيون‌هاي سياه و سفيد جاي خود را به تلويزيون‌هاي رنگي دادند و انواع لامپي هم چند سالي است كه ميدان را به‌نفع LCD‌ها و LED‌ها خالي كرده‌اند، اين روزها هم كه پاي سه‌بعدي‌ها به بازار باز شده است.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > پایان >>

صفحه 1 - 10 از 651