صفحه نخست arrow ورزش arrow دايي: هيچ جاي دنيا به مدل مو و ريش بازيكن گير نمي‌دهند
 
دايي: هيچ جاي دنيا به مدل مو و ريش بازيكن گير نمي‌دهند
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 2 بدعالی 
۰۳ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۴
دايي: هيچ جاي دنيا به مدل مو و ريش بازيكن گير نمي‌دهند

فرهيختگان: علي دايي سرمربي پرسپوليس هم به جمع كساني اضافه شد كه منتقد منشور اخلاقي سازمان ليگ فدراسيون فوتبال هستند. دايي در اولين كنفرانس خبري تيمش پيش از آغاز ليگ برتر فوتبال ايران با تند‌ترين جملات از بدعت‌گذاري‌هايي كه به گفته او در هيچ جاي ديگري از دنيا ديده نمي‌شود، گفت: «آقاي عليپور دبير منشور اخلاقي گفته بودند دايي در بايرن‌مونيخ چيزي مثل منشور اخلاقي را ديده است، اما در هيچ جاي دنيا اين موضوع وجود نداشته و من هم در طول پنج سالي كه در اروپا بودم نه چيزي در اين باره ديدم و نه شنيدم و اين موضوعات فقط در ايران است.

در اروپا بازيكن قرارداد خود را مي‌بندد و كار خودش را انجام مي‌دهد و حتي اگر بازيكني عمل خلافي انجام دهد باشگاه او را جريمه مي‌كند اما به زندگي شخصي او و مسائل خصوصي‌اش كاري ندارد و مثلا به موي او يا مدل ريش او گير نمي‌دهد. اين چيزها را من فقط در ايران مي‌بينم و مسائل جديدي هم هست كه به گوشم مي‌خورد. حتما آقاي عليپور چند سالي در باشگاه‌هاي اروپا بازي كرده‌اند كه اينگونه با اطمينان سخن مي‌گويند! به نظر من، ما بايد خودمان را درست كنيم، دين بزرگ ما مي‌گويد كه نبايد تا از چيزي مطمئن نشده‌ايم آن را علني كنيم و آبروي كسي را ببريم. من به مسوولان مي‌گويم اگر هم موضوعي هست و كسي تخلفي كرده او را محروم كنيد نه اينكه بياييم مربيان را به ليگ يك تبعيد و آنها را از ليگ برتر محروم كنيم كه اين تازه به ضرر ليگ يك است چرا كه بازيكنان جوان در آنجا حضور دارند و بايد به آنها بها دهيم.»
در كنفرانس خبري پرسپوليس، حبيب كاشاني سرپرست موقت باشگاه پرسپوليس، كريم باقري كاپيتان و محمود خوردبين سرپرست تيم هم كنار دايي نشسته بودند اما همانگونه كه انتظار مي‌رفت، سرمربي مخاطب بيشتر پرسش‌ها بود. دايي مدعي شد تيمش را به گونه‌اي بسته است كه مي‌تواند در ليگ برتر، جام حذفي و ليگ قهرمانان آسيا خوب بازي كند: «ما در تمرين‌هاي خودمان سيستم‌هاي مختلفي را كار كرده‌ايم و مطمئنا بسته به شرايط هر بازي، سيستم ما فرق مي‌كند كه در طول بازي‌ها شاهد اين خواهيم بود. ما امسال طوري پرسپوليس را بسته‌ايم كه در هر سه جام حرفي براي گفتن داشته باشيم و بايد بگويم ما در هر پستي بازيكنان بزرگي داريم و مي‌توانيم از هر سيستمي استفاده كنيم.»
با وجود ابراز رضايت دايي از عملكرد مديران باشگاه در فصل نقل و انتقالات، برخي معتقدند ممكن است در صورت نتيجه گرفتن پرسپوليس، او بهانه بياورد كه بازيكناني مثل عقيلي، خلعتبري، جلال حسيني و مهدي رحمتي را مي‌خواسته اما باشگاه نتوانسته با آنها به توافق برسد. خبرنگاري اين احتمال را با دايي در ميان گذاشت و او جواب داد: «اصلا و ابدا اينگونه نيست و من روي صحبت‌هايم هستم. ما يارگيري خوبي در فصل نقل و انتقالات كرديم و همه اين افرادي كه دوست‌مان نام بردند بازيكنان ليگ برتر بودند كه ما نمي‌توانستيم همه آنها را به خدمت بگيريم و شما ببينيد كه اگر ما مي‌خواستيم رحمتي، حسيني و عقيلي را بگيريم، همه بازيكناني دفاعي بودند و من نمي‌خواستم تيمم را اينگونه ببندم. من تيمم را خودم بسته‌ام و كسي نمي‌تواند بگويد علي دايي در پايان فصل بهانه خواهد آورد و من به شما مي‌گويم امسال پرسپوليس ديگري را شاهد خواهيد بود چرا كه بازيكناني كه جذب كرده‌ايم بسيار بزرگ هستند.»
دايي گفت دوست دارد حسين عبدي همچنان يكي از دستيارانش باشد، با اين حال از حرف‌هاي او و نيز حبيب كاشاني مي‌شد چنين برداشت كرد كه احتمال ادامه همكاري اين مربي با پرسپوليس زياد نيست.
در بخش ديگري از كنفرانس خبري ديروز، سرمربي سابق تيم ملي گفت تصور مي‌كند در پرونده شكايت عليه فدراسيون فوتبال، شوراي استيناف به ضرر او راي خواهد داد به همين خاطر شكايتش را به فيفا خواهد برد.
نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >