قطبی هم قید کریمی را زد
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0 بدعالی 
۱۳ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۶
قطبی هم قید کریمی را زد

فرهيختگان: اسامي 24 بازيكن تيم ملي براي بازي با تيم ملي ارمنستان ديروز در حالي اعلام شد كه نام علي كريمي در اين ليست وجود نداشت. علي كريمي يكي از حاضران اردوي دو هفته قبل تيم ملي در اتريش بود به همين دليل غيبت او در ليست جديد افشين قطبي با شايعات زيادي همراه شد. البته نام مهرزاد معدنچي ديگر بازيكن استيل‌آذين نيز در ليست 24 نفره قطبي وجود ندارد اما دعوت‌نشدن كريمي تا حدودي غيرطبيعي به نظر مي‌رسد.

 اگرچه اين دو بازيكن كه در اردوي اتريش هم‌اتاق نيز بودند اما به دليل مصدوميت چند روز قبل از ساير ملي‌پوشان به ايران برگشتند و در بازي با لاتزيو حضور نداشتند اما خبرهاي رسيده حاكي از آن است كه علي كريمي به خاطر رفتار غيرحرفه‌اي و خارج از عرفش در اين اردو ديگر به تيم ملي دعوت نخواهد نشد. او البته زماني كه برخي رسانه‌ها از اردوي تيم ملي انتقاد مي‌كردند در يكي دو مصاحبه از حاشيه‌سازي براي تيم ملي گلايه كرد و اردوي اتريش را مناسب خواند اما گفته مي‌شود چندين بار به‌خاطر تمرينات پرفشار قطبي از او انتقاد كرده و سرمربي تيم ملي را زير سوال برده است. حتي شنيده مي‌شود او در هنگام تمرين و در ميان بازيكنان به قطبي بي‌احترامي هم كرده كه اين موضوع به گوش خود قطبي نيز رسيده اما در آن زمان واكنشي نشان نداده است. آگاهان به نقل از برخي بازيكنان تيم ملي مي‌گويند كه كريمي عقيده داشته نبايد قبل از بازي‌هاي دوستانه تيم ملي، فشار تمرينات خيلي زياد باشد به همين دليل در حضور سايرين انتقادات تندي را عليه قطبي مطرح كرده و در چندين مورد از الفاظ نامناسب نيز استفاده كرده است. موضوعي كه مسوولان حاضر در اردوي تيم ملي را ناراحت كرده و به نظر مي‌رسد قطبي را نيز به اين نتيجه رسانده كه براي هميشه قيدش را بزند.
با اين حال هنوز هيچ مقام رسمي‌اي حاضر نشده در اين مورد اظهارنظر كند كه البته همين موضوع نيز شايعات موجود را تاييد مي‌كند. خسرو والي‌زاده مدير رسانه‌اي تيم ملي در اين مورد به فرهيختگان گفت: «آقاي قطبي هنوز دليل اين تصميمش را اعلام نكرده و بايد تا كنفرانس مطبوعاتي روز يكشنبه منتظر اظهارنظر ايشان ماند.» اما اميرحسين حسيني مدير روابط عمومي فدراسيون فوتبال پاسخي به فرهيختگان داد كه تا حدودي گمانه‌هاي موجود را تاييد مي‌كند. او البته تاكيد كرد كه بهتر است در اين مورد با اصغر حاجيلو سرپرست تيم ملي صحبت شود، اما گفت: «به نظرم ايشان قصد دارد يك تيم جوان را براي جام ملت‌ها آماده كند و به همين دليل ترجيح داده از همين بازيكنان مقابل ارمنستان استفاده كند.» بازي با ارمنستان قرار است روز بيستم مردادماه در ايروان پايتخت اين كشور برگزار شود و با توجه به اعتقادي كه قطبي به كريمي دارد كنار گذاشتن او كاملا غيرطبيعي به نظر مي‌رسد. او هميشه از اين بازيكن تعريف و تمجيد كرده و در اين مقطع كه زير فشار رسانه‌هاست قطعا نبايد از او چشمپوشي كند پس با توجه به اينكه كريمي مصدوميتش برطرف شده و اين هفته براي استيل‌آذين بازي هم كرده پس كنار گذاشته شدنش از ليست تيم ملي عادي نيست. موضوعي كه يكي از مسوولان باشگاه استيل‌آذين هم آن را تاييد كرد: «تا آنجايي كه من مي‌دانم معدنچي به‌خاطر اينكه تازه خوب شده و براي استيل‌آذين هم بازي نكرده دعوت نشده، اما موضوع كريمي فرق مي‌كند. او ظاهرا از قطبي انتقاد كرده و به صورت غيرمستقيم از او خواسته كه ديگر دعوتش نكند. به نظر من ديگر كريمي در تيم ملي بازي نخواهد كرد.»
کریمی: مشکلی نیست
علی کریمی دیروز در تمرین استیل آذین در پاسخ به خبرنگار فارس دعوت نشدنش به تیم ملی را اتفاقی طبیعی خواند و گفت: « هيچ مشكلي نيست و هر مربي با توجه به تفكراتش بازيكنان را انتخاب مي‌كند. من هم براي تيم ملي آرزوي موفقيت دارم و به سليقه قطبي احترام مي‌گذارم.» او در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است دعوت نشدنش به مصدومیتش ربط داشته باشد گفت: آن مصدوميت كه تمام شد و من و مهرزاد معدنچي هم بازي اول را به خاطرش از دست داديم. به هرحال هر مربي در يك زمان نفراتي را دعوت مي‌كند كه در زمان مربي قبلي در تيم ملي حضور نداشتند. زمان آقاي قلعه‌نويي نفراتي دعوت شدند كه در زمان برانكو نبودند يا در زمان آقاي دايي نفراتي اضافه شدند كه در زمان آقاي قلعه‌نويي نبودند، اين مساله كاملا طبيعي است و سرمربي يك تيم با توجه به تفكرات تاكتيكي‌اش بازيكن انتخاب مي‌كند.»
به گزارش سايت فدراسيون فوتبال، مهدي رحمتي، هادي عقيلي، احسان حاج‌صفي، سيدجلال حسيني و خسرو حيدري از سپاهان، عليرضا حقيقي، حميدرضا علي‌عسكر، محمد نوري، هادي نوروزي و غلامرضا رضايي از پيروزي، فرزاد آشوبي، ميلاد ميداوودي، ايمان مبعلي و حنيف عمران‌زاده از استقلال، كريم انصاري‌فر از سايپا، حسن اشجاري و ميلاد زنيدپور از استيل‌آذين، قاسم حدادي‌فر، سيدمحمد حسيني و محمدرضا خلعتبري از ذوب‌آهن، ابراهيم ميرزاپور از پيكان قزوين، محمد نصرتي از تراكتورسازي تبريز، پژمان نوري و مهرداد اولادي از ملوان بندرانزلي نفراتي هستند كه توسط قطبي به تيم ملي دعوت شده‌اند و تمرينات خود را زير نظر كادر فني پيگيري مي‌كنند. اين بازيكنان بايد 17 مردادماه در كمپ تيم‌هاي ملي حضور پيدا كنند و بعد از دو روز تمرين در تاريخ 19 مردادماه تهران را به مقصد ارمنستان ترك كرده و بعدازظهر همين روز در استاديوم محل بازي، تمرينات ريكاوري خود را انجام مي‌دهند. تيم ملي بيستم مردادماه ديدار تداركاتي خود را با تيم ملي ارمنستان برگزار كرده و روز بيست‌ويكم مرداد ارمنستان را به مقصد ايران ترك مي‌كند.
نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >
صفحه نخست arrow ورزش arrow قطبي هم قيد کریمی را زد