صفحه نخست arrow ورزش arrow روزهاي خوش پرسپوليس به‌سرمي‌آيد؟
اولين جرقه اختلاف در رابطه دايي با كاشاني
روزهاي خوش پرسپوليس به‌سرمي‌آيد؟
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0 بدعالی 
22 شهریور 1389 - 13:29
روزهاي خوش پرسپوليس به‌سرمي‌آيد؟

فرهيختگان: علي دايي ‏ سرمربي پرسپوليس، در كنفرانس خبري پس از بازي با پاس، در پاسخ به حبيب كاشاني كه گفته بود او بايد تمركزش روي تيم را بيشتر كند، گفت:«من منظور ايشان را نمي‌فهمم.

 اگر منظورشان را واضح بگويند، جواب‌شان را واضح مي‌دهم.» آيا اين جرقه آتش اختلاف ميان سرمربي و سرپرست باشگاه پرسپوليس خواهد بود؟  كم نيستند كساني كه پيش‌بيني مي‌كردند رابطه دوستانه دايي و كاشاني، پيش از پايان اين فصل از بين خواهد رفت، با اين حال تا پيش از گل دقيقه 91 تيم پاس همدان، نتايج قابل دفاع پرسپوليس احتمال هر اختلافي را به صفر نزديك كرده بود. سايت باشگاه پرسپوليس اما پس از تساوي مقابل پاس، از نارضايتي كاشاني خبر داد و به نقل از او نوشت: «آقاي دايي و كادر فني بايد روي نقاط ضعف اين بازي كار كنند چون ما بايد در برابر هواداران پاسخگو باشيم به‌خصوص در روزهايي كه بد بازي مي‌كنيم، آنها حق دارند بدانند كه علت خوب كار نكردن تيم چيست. ما مي‌دانيم كه نتيجه يك بر صفر، برتري شكننده‌اي است و تيم بزرگي مثل پرسپوليس به‌خصوص در تهران نبايد روي چنين نتايجي حساب كند. فوتبال خيلي صريح با ما حرف زد. اين نتيجه بي‌شك براي پاس نتيجه مناسبي بود اما براي ما تفاوتي با شكست نداشت.» كاشاني در بخشي ديگر از گفت‌وگويش با سايت باشگاه پرسپوليس اعتراف كرد كه تساوي نتيجه عادلانه بازي با پاس بوده است، اين در حالي است كه دايي معتقد بود تيمش بعد از گل اول موقعيت زدن چند گل ديگر را هم داشته است. تمام اين اتفاقات از اين حكايت مي‌كند كه روزهاي خوش پرسپوليس در حال به سر آمدن است مگر اينكه روند فعلي تغيير كند و پرسپوليس نتايج بهتري بگيرد. به‌طور حتم نه حبيب كاشاني فردي است كه با مربي‌اش رودربايستي داشته باشد و نه علي دايي فردي است كه ملاحظه كسي را بكند. پس اگر نتايج تيم همين طور ضعيف باشد صداي مديريت درمي‌آيد و قطعا دايي نيز واكنش نشان خواهد داد. گذشته او چيزي جز اين را يادآوري نمي‌كند. آخرين نمونه آن همين تيم ملي است كه دايي به‌خاطر شرايط خاص سال گذشته مدتي سكوت كرد اما چند ماه بعد به پا خاست و مديريت فدراسيون را از بالا تا پايين زير سوال برد. جنگ او با فدراسيون همچنان ادامه دارد و اگر روند نتيجه‌گيري پرسپوليس همين طور ادامه پيدا كند رويارويي او با حبيب كاشاني نيز بعيد نخواهد بود.
سكوت در رختكن
پس از تساوي پرسپوليس برابر پاس در هفته هشتم ليگ برتر، بازيكنان پرسپوليس كه اين نتيجه را در ورزشگاه آزادي ناباورانه مي‌دانستند، در رختكن نشسته بودند و از جاي خود تكان نمي‌خوردند. به گزارش سايت باشگاه پرسپوليس، علي‌رغم اينكه علي دايي خود از نتيجه بازي و از دست دادن دو امتياز در دقيقه 90 ناراحت و ناراضي بود، در رختكن پرسپوليس به تعدادي از بازيكنان كه از ناراحتي، مدت زيادي در جاي خود نشسته بودند و از جا برنمي‌خاستند دلداري داد و از آنها خواست آماده ترك رختكن شوند.
با اين وجود اين حس و حال تا لحظه‌اي كه سرخپوشان از هم جدا شدند در بين آنها وجود داشت. فضاي اتوبوس سرخپوشان هم، فضايي كاملا متفاوت از هميشه بود. در طول مسير ورزشگاه آزادي تا هتل اسپيناس، سكوتي سنگين در اتوبوس حاكم بود و جز پرس‌وجو از ساعت تمرين روز يكشنبه، گفت‌وگويي در بين بازيكنان صورت نگرفت. به محض رسيدن به هتل نيز هريك از بازيكنان و كادر فني سوار بر خودروهاي خود شده و محل هتل را ترك كردند.
دومين عذرخواهي دايي
علي دايي پس از تساوي يك- يك تيمش برابر پاس از هواداران تيمش به‌خاطر كسب اين نتيجه عذرخواهي كرد. او آخرين‌بار بعد از بازي با شاهين بوشهر و شكست يك به 4 مقابل اين تيم در فصل گذشته حاضر شده بود از هواداران پرسپوليس عذرخواهي كند. دايي در كنفرانس مطبوعاتي پس از بازي با پاس گفت: «نتوانستيم از موقعيت‌هايمان در بازي با پاس بهتر استفاده كنيم، درنهايت به خاطر تساوي به دست آمده از تمام مردم و هواداران پرسپوليس عذرخواهي مي‌كنم.» او گفت كه تيمش مي‌توانست در همان نيمه اول كار را تمام كند: «در نيمه اول ما از حريف بسيار برتر بوديم و اگر موقعيت‌هايمان به گل تبديل مي‌شد مي‌توانستيم در همان نيمه كار را تمام كنيم. در نيمه دوم پاس از موقعيت‌هايي كه به دست آورد به گل رسيد. ما بايد بدانيم كه يك گل هيچ‌وقت حاشيه امنيت مناسبي نيست. تيم پاس لايق كسب اين يك امتياز بود. من از طرف خودم از هواداران تيم معذرت مي‌خواهم.» سرمربي پرسپوليس معتقد است كه تيمش با 4 امتيازي كه در دو بازي اخير از دست داده‏، از صدر جدول دور شده است: «مي‌دانم اين امتياز از دست دادن‌ها مي‌تواند برايمان دردسرساز باشد. ما در اهواز هم در پايان نيمه اول گل بدي را دريافت كرديم و اين‌بار نيز در پايان نيمه دوم دروازه‌مان باز شد. ما در اين دو بازي چهار امتياز مهم را از دست داديم كه ما را از صدر جدول دور كرد. اين در حالي است كه نحوه بازي پاس را آناليز كرده بوديم و حتي روي صحنه‌هايي شبيه همين گلي كه خورديم كار شده بود اما بچه‌ها بازي را گم كردند.» دايي گل خوردن پرسپوليس را تنها تقصير خط دفاع نمي‌داند: «خط دفاع به تنهايي نمي‌تواند كاري انجام دهد و مجموعه تيم بايد به صورت گروهي در دفاع نقش خود را ايفا كنند. خط هافبك بايد در كار دفاع شركت كند، نه اينكه توپ‌هاي آساني را از دست بدهد كه باعث شروع ضدحمله روي دروازه خودي شود.» در طرف مقابل اصغر مديرروستا سرمربي پاس نيز معتقد بود كه تيمش بايد با اختلاف دو گل پرسپوليس را شكست مي‌داد.

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >