صفحه نخست arrow ورزش arrow شب تاريخي ذوب‌آهن
 
شب تاريخي ذوب‌آهن
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1 بدعالی 
24 شهریور 1389 - 17:10
شب تاريخي ذوب‌آهن

محمد شهرابی - اصفهان: از لحن صحبت‌هاي منصور ابراهيم‌زاده پيداست كه او پيش از بازي مقابل پوهانگ كره‌جنوبي فشار زيادي را احساس مي‌كند. سرمربي ذوب‌آهن البته در كنفرانس مطبوعاتي پيش از بازي كه ديروز برگزار شد تلاش مي‌كرد خودش را خونسرد نشان دهد اما نگراني را به خوبي مي‌شد در چهره او ديد؛ آنجا كه گفت: «همه نگاه‌ها در ايران متوجه ماست. همين كه خبرنگاران زيادي براي پوشش بازي به اصفهان آمده‌اند، نشان مي‌دهد بازي مهمي داريم و ما بايد طوري تلاش كنيم كه حق فوتبال ايران و اصفهان را ادا كنيم.»

شايد هر كس ديگري هم جاي منصور ابراهيم‌زاده بود چنين شرايطي داشت. در بازي‌‌هاي مقدماتي، تيمش در گروه مرگ بود و خيلي‌ها معتقد بودند كه ذوب‌آهن در اولين حضورش در ليگ قهرمانان آسيا فقط چند بازي تداركاتي خوب با تيم‌هاي مطرح آسيا برگزار مي‌كند. اما اين ذوب‌آهن تنها پرچم‌دار فوتبال باشگاهي ايران در مهم‌ترين تورنمنت باشگاهي قاره آسياست؛ جايي كه بايد در مرحله يك‌چهارم نهايي با قهرمان دوره قبل يعني پوهانگ استيلرز كره‌جنوبي بازي كند. به همين دليل است كه ابراهيم‌زاده حالا به تيمش افتخار مي‌كند: «من همان موقع گفتم كه در گروه زندگي قرار داريم و بايد به زندگي ادامه دهيم. حالا نگاه‌ها نسبت به ما عوض شده كه اين موفقيت بزرگي است.»
ساعاتي بعد از اين كنفرانس ابراهيم‌زاده براي آخرين‌بار تيمش را در زمين ورزشگاه فولادشهر تمرين داد تا براي بازي امروز آماده شود. بزرگ‌ترين غايب اين تمرين كسي نبود جز محمدرضا خلعتبري كه در بازي امروز به دليل دواخطاره بودن غايب است. در اين تمرين محمد قاضي هم مصدوم بود و آرام‌تر از بقيه تمرين مي‌كرد، اما مشكل او آنقدر جدي نبود كه به بازي امروز نرسد. چيزي كه باعث تعجب شده بود، اندك تماشاگراني بودند كه در ورزشگاه فولادشهر آخرين تمرين نماينده ايران را تماشا مي‌كردند. به غير از 20، 30 نفر، تماشاگر ديگري در ورزشگاه فولادشهر حضور نداشت و اين در حالي است كه ذوب‌آهن بايد امروز يكي از حساس‌ترين بازي‌هاي تاريخ خود را برگزار كند. در شهر اصفهان هم خيلي خبري از برگزاري بازي يك‌چهارم نهايي ليگ قهرمانان نيست. شايد اگر سپاهان در اين مرحله حضور داشت شرايط تاحدودي فرق مي‌كرد. اما با اينكه مسوولان اين باشگاه نيز از هوادارانشان خواسته‌اند ذوب‌آهن را حمايت كنند، شور و هيجاني در شهر ديده نمي‌شود. با اين حال ابراهيم‌زاده به همراه دستيارانش تيم را با جديت هرچه تمام‌تر تمرين مي‌دادند. حريف امروز ذوب‌آهن تيم پوهانگ استيلرز كره‌جنوبي است كه فصل قبل قهرمان ليگ قهرمانان شده، اما امسال در ليگ كره شرايط خوبي ندارد. آنها در حال حاضر تيم نهم جدول هستند و به همين دليل چند هفته قبل مربي برزيلي‌شان را اخراج كردند تا بازي‌ها را با يك مربي بومي ادامه دهند. اين تيم پيش از سفر به اصفهان و در دو هفته اخير دو شكست 4 بر يك برابر سئول و 3 بر 2 مقابل جئونبوك را تجربه كرده است. با اين حال مربي‌‌شان اميدوار است كه بتواند از اين بازي با دست پر خارج شود. پارك چانگ هيونگ، در كنفرانس مطبوعاتي قبل از بازي گفت كه پوهانگ قصد دارد بهترين نمايشش را در اين بازي نشان دهد تا به همه ثابت كند چرا قهرمان دوره قبل ليگ قهرمانان فوتبال آسيا شده است.
پارك فقط دو بازيكن برزيلي همراه تيم خود به اصفهان آورده است: «من فقط آلمير و موتاي برزيلي را به اصفهان آورده‌ام. كره‌اي‌ها عملكرد بهتري داشتند و من تصميم گرفتم كه خيلي بازيكن خارجي به ايران نياورم. موتا بازيكن خيلي خطرناكي است و مي‌تواند به تيم ما كمك كند.»
در طرف مقابل منصور ابراهيم‌زاده هم در مورد تيم كره‌اي گفت: «نبايد به جايگاه پوهانگ در ليگ كره نگاه كنيم. بايد اين را در نظر بگيريم كه آنها قهرمان دوره قبل ليگ قهرمانان هستند و مي‌خواهند از آبروي فوتبال كره دفاع كنند. ما در مورد آنها شناخت خوبي داريم و بازي‌هايشان را ديده‌ايم. از طرفي شناخت كلي از فوتبال كره و نوع بازي‌شان داريم و مي‌دانيم كه پوهانگ هم فوتبالي شبيه به ساير تيم‌هاي اين كشور بازي مي‌كند.» اين بازي ساعت 30/18 دقيقه امروز در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار مي‌شود.

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >