صفحه نخست arrow ورزش arrow 2 امتياز ديگر از دست دايي افتاد
 
۲ امتياز ديگر از دست دايي افتاد
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0 بدعالی 
28 شهریور 1389 - 17:32
۲ امتياز ديگر از دست دايي افتاد

فرهيختگان: پرسپوليس بار ديگر دو امتياز يك بازي را تنها چند ثانيه پيش از سوت پایان بازي از دست داد. اين تيم در حالي كه تا دقيقه 6+90 از شهرداري تبريز پيش افتاده بود، بازي را يك‌به‌يك به پايان رساند.


در اين بازي كه از هفته نهم ليگ برتر در ورزشگاه يادگار امام شهر تبريز برگزار شد، شاگردان علي دايي، با گل دقيقه 82 محمد منصوري از ميزبان پيش افتادند. منصوري كه نيمه دوم به جاي فشنگچي به زمين آمده بود، يكي از مدافعان شهرداري تبريز را دريبل كرد و از زاويه‌اي بسته با پاي چپ توپ را به طاق دروازه كوبيد.
اين گل پاسخي محكم به شعارهايي بود كه هزاران طرفدار شهرداري عليه دايي و باقري دو بازيكن آذري پرسپوليس مي‌دادند. شعارهاي آنها تلويزيون را مجبور كرد در دقايقي از بازي صداي ورزشگاه را قطع كند.
بعد از گل، پرسپوليس بهتر از شهرداري بازي كرد. دقيقه 5+90 اشپيتيم آرفي با پاسي دقيق توپ را در آستانه دروازه روي سر محمد نوري فرستاد. ضربه نوري به ديرك دروازه خورد و ناباورانه به زمين بازگشت.
دو دقيقه بعد از اين اتفاق مازيار زارع كه با ديگر بازيكنان پرسپوليس مقابل دروازه رحمان احمدي سد ساخته بود، توپ را عجولانه به اوت انداخت درحالي كه فرصت تصميم‌گيري بهتر داشت. اوت را تبريزي‌ها بلند روي دروازه فرستادند. توپ به سعيد دقيقي رسيد. او كه پشت به دروازه بود به‌سرعت چرخيد و ضربه‌اش را زد اما توپ به پاي مدافع پرسپوليس خورد و در بهترين شرايط به شهرام گودرزي رسيد. ضربه گودرزي از فاصله‌اي نزديك كابوس بازي مقابل پاس همدان را براي پرسپوليس تكرار كرد. در آن بازي هم پرسپوليس گل مساوي را بعد از دقيقه 90 خورده بود.
كارت زرد دومي كه كريم باقري گرفت، آخرين اتفاق بازي جنجالي
شهرداري – پرسپوليس بود. به اين ترتيب تيم پرسپوليس سومين تساوي پياپي را هم تجربه كرد. حالا فاصله آنها با ذوب‌آهن در بالاي جدول يك امتياز است در حالي كه ذوب آهن هشت بازي كرده است.
شهرداري هم با شش امتياز در انتهاي جدول ماند.
بازيكنان پرسپوليس:  رحمان احمدي، شيث رضايي، سپهر حيدري، عليرضا محمد، حميدرضا علي‌عسگري، مازيار زارع، كريم باقري، اميرحسين فشنگچي (66- محمد منصوري)، محمد نوري، محمد پروين (90-مهدي شيري)، سعيد حلافي (67- اشپيتيم آرفي).
بازيكنان شهرداري تبريز: داوود سوفياني، بابك حاتمي، ابرقويي، محمدپور، محمدرضا طهماسبي، كارلوس ادواردو، رسول پيرزاده، بهزاد داداش‌وند، ميثم بائو، شهرام گودرزي، سعيد دقيقي.
استقلال با آرامش به تعطيلات رفت
محمد مايلي‌كهن هم مثل ساير مربيان ايراني شكست تيمش را به اشتباهات داوري ربط داد. اصولا در اينجا رسم است وقتي تيمي مي‌برد مربي آن از برتري تفكرات تاكتيكي‌اش صحبت مي‌كند و وقتي تيم‌ها مي‌بازند مربيان آنها پاي اشتباهات داوري، نامساعد بودن زمين، بازي‌هاي تيم ملي و مسائلي از اين قبيل را به ميان مي‌كشند. طبيعي است كه محمد مايلي‌كهن نيز از اين قاعده مستثني نيست و همانند بقيه مربيان، شكست تيمش را به گردن ديگران مي‌اندازد. او البته بعد از شكست 3-2 مقابل استقلال با انتقاد از عملكرد داور اعتراف كرد اعتراض به قضاوت داور، دردي را دوا نخواهد كرد. مايلي‌كهن گفت: «در هر دو نيمه روزنه‌هاي حريف را به خوبي بسته بوديم و البته اين بار اول و دوم نيست كه اين‌طور گل مي‌خوريم. هرچند گل اول استقلال مشكوك به آفسايد بود. اميدوارم اشتباه كرده باشم اما معتقدم كمك‌داور بايد با شهامت آن صحنه را آفسايد اعلام مي‌كرد. هرچند قضاوت در چنين مسابقه‌اي كه فشار زياد است، بسيار سخت است.»
او در مورد اينكه چرا تيمش نتوانست برتري يك بر صفر را حفظ كند هم گفت: «چيزي نشده است. قرار نيست هر تيمي كه در نيمه اول يك گل جلو است، در نهايت پيروز شود. نمي‌خواهم اين شكست را توجيه كنم اما معتقدم سايپا بازي را بد شروع نكرد. پيش از گل ما استقلال صاحب يكي دو موقعيت شد كه مشكوك به آفسايد بود. پس از آن ما به گل رسيديم و با فرصتي كه داشتيم، مي‌توانستيم يك گل ديگر را هم بزنيم كه متاسفانه به‌خاطر بي‌تجربگي، جواني و مقداري عدم گذشت موفق به آن نشديم.»
استقلال در اين بازي توانست با گل‌هاي اميرحسين صادقي(60)، فرهاد مجيدي(69) و آرش برهاني(75) در مقابل دو گل دقيقه 38 و 90 كريم انصاري‌فر به پيروزي برسد. گل دوم انصاري‌فر از روي نقطه پنالتي وارد دروازه وحيد طالب‌لو شد. به همين دليل پرويز مظلومي درست برعكس مايلي‌كهن صحبت كرده است. او كه هميشه بعد از مساوي يا باخت‌هاي تيمش بهانه‌هاي مختلفي مي‌آورد جمعه‌شب تاكيد كرد با تغيير سيستمي كه در نيمه دوم بازي با سايپا انجام داد، توانست اين تيم را شكست دهد. مظلومي كه تيمش در نيمه اول عقب بود بعد از بازي گفت: «ما در نيمه نخست اين مسابقه مي‌توانستيم، به گل برسيم و سه موقعيت تك به تك داشتيم اما اين فرصت‌ها تبديل به گل نشد و روي غفلت بازيكنان، تحت فشار ضدحمله‌هاي سايپا قرار گرفتيم. در نيمه دوم اما تغيير سيستم داديم و با جابه‌جايي‌هايي كه داشتيم، توانستيم موقعيت‌هاي گلزني بيشتري را روي دروازه سايپا ايجاد كنيم و خوشحالم كه از اين موقعيت‌ها توانستيم، سه گل بزنيم. اميدوارم مردم و هواداران استقلال از اين بازي زيبا و ديدني لذت برده باشند.»
با اين نتيجه استقلال 16 امتيازي شد و در رتبه سوم ماند تا تعطيلات 20 روزه ليگ را با آرامش سپري كند اما سايپا 10 امتيازي باقي ماند و در رتبه سيزده قرار گرفت.
احمدزاده
در آستانه اخراج
سنگين‌ترين شكست اين فصل را تيم پيكان در بازي جمعه‌شب خود مقابل فولاد متحمل شد. باخت 6- صفر در اهواز آنقدر سنگين بود كه محمد احمدزاده سرمربي پيكان بعد از بازي در رختكن از شاگردانش خداحافظي كرد.
او به بازيكنان پيكان گفت كه قصد استعفا دارد اما ديروز از تصميمش منصرف شد و ترجيح داد كه فعلا به كارش ادامه دهد. احمدزاده با تاكيد بر اينكه فولاد مستحق برد بود، گفت: «اميدوارم تيم فولاد در بازي‌هاي بعدي‌اش چون بازي امروز با همين كيفيت ظاهر شود. امروز بدترين روز تيم پيكان بود و نتيجه‌اي كه رقم خورد اميدوار هستم براي هيچ مربي‌اي پيش نيايد.» در همين رابطه محمد جمشيدي رئيس هيات‌مديره باشگاه سايپا گفت: «پيكان در ليگ برتر بد نتيجه مي‌گيرد و اين مساله بايد ريشه‌يابي شود. زماني كه تيم در نيمه دوم مسابقات، خوب بازي نمي‌كند يا برابر فولاد شكست سنگيني را متحمل مي‌شود استدلال من اين است كه سرمربي با بازيكنان تيم رابطه صميمي‌ ندارد. واقعيت اين است كه تيم پيكان در ليگ برتر فوتبال وضعيت خوبي ندارد و اين نتايج مورد تاييد ما نيست.»
آرش افشين، مهاجم جوان فولاد به تنهايي چهار گل در دقايق 52، 65، 85 و 90 زد. بختيار رحماني 77 و مهدي مومني‌لاريجي 5+90 دو گل ديگر فولاد را به دروازه پيكان زدند. با اين نتيجه فولاد 13 امتيازي شد و تا پله پنجم جدول بالا آمد اما پيكان با همان هفت امتياز و به دليل تفاضل گل بدتر پايين‌تر از راه‌آهني قرار گرفت كه بازي اين هفته‌اش مقابل ذوب‌آهن به تعويق افتاده است. پيكان هم تيم هفدهم جدول است.

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >