صفحه نخست arrow سیاست arrow این خانم پس از فكركردن اظهارنظر كند
رئيس‌جمهور در واکنش به سخنان کلینتون:
این خانم پس از فكركردن اظهارنظر كند
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0 بدعالی 
29 شهریور 1389 - 15:41
این خانم پس از فكركردن اظهارنظر كند

محمود احمدي‌نژاد، رئيس‌جمهور كشورمان شنبه‌شب به وقت نيويورك، با شبكه اي‌بي‌سي آمريكا به مجري‌گري كريستين امان‌پور گفت‌وگو كرد. احمدي‌نژاد در اين مصاحبه در پاسخ به سوالي در مورد پرونده سكينه محمدي‌آشتياني گفت: چرا موضوع يك ايراني به اين ميزان براي مسوولان آمريكايي مهم مي‌شود؟ اين خانم به هيچ وجه به سنگسار محكوم نشده و خبري كه در رسانه‌هاي آمريكايي منتشر شده كاملا جعلي است و اين تاثير همان چيزي است كه متاسفانه دولتمردان آمريكايي به دنبال خبر منفي و غيرواقعي از ايران هستند.


رئيس‌جمهور با بيان اينكه پرونده اين خانم در دستگاه قضايي كشور در حال پيگيري است، ادامه داد: اگر اين فرد هم محكوم شده باشد مي‌تواند با اعتراض مراحل تجديدنظرخواهي را طي كند. بنابراين وقتي حكمي صادر نشده چطور انتشار خبر سنگسار وي مي‌تواند واقعي باشد. رئيس‌جمهور افزود: يك شخص در آلمان با انتشار خبرهاي كذب در اين باره سر و صدايي ايجاد كرد و اين موضوعي عليه ايران شد. رئيس‌جمهور اين قبيل برخوردهاي غيرواقعي را غلط و حساسيت‌هاي نابجا به آن را نيز اشتباه دانست و گفت: در مقابل كساني كه در عراق يك ميليون نفر و در افغانستان بيش از يكصد هزار نفر را كشتند، امروز طرفدار خانمي شده‌اند كه براساس خبر جعلي طرفدار حقوق بشر مي‌شود. وي با بيان اينكه اين روش‌ها در اين دوره شكست خورده است، تاكيد كرد: ما به روش‌هاي دولت آمريكا در افغانستان و عراق مخالف و معترض هستيم.
رئيس‌جمهور كشورمان در بخش ديگري از اين مصاحبه افزود: ما در دولت حتي علاقه‌مند نيستيم تا يك نفر مجازات و حتي تنبيه شود ولي در آمريكا افراد به راحتي با سم و وسايل الكتريكي مجازات و كشته مي‌شوند. رئيس‌جمهور در ادامه اين گفت‌وگو در پاسخ به سوالي درمورد گزارش اخير آژانس درمورد ايران و اخراج ماموران آن افزود: اگر مامور آژانس از وظايف خود تخطي كند اساسنامه آژانس اين اجازه را داده است تا حضور مامور متخلف ممنوع شود. وي با بيان اينكه ايران به همه قوانين آژانس احترام گذاشته و همه فعاليت‌ها با دوربين‌ها كنترل مي‌شود، گفت: اين كنترل‌ها جاي هيچ شك و شبهه‌اي، باقي نمي‌گذارد. رئيس‌جمهور با بيان اينكه ماموران آژانس با انتشار اطلاعات هسته‌اي ايران تخلف كرده‌اند، ادامه داد: ماموران گزارش‌هاي خلاف واقع منتشر كردند تا جايي كه موجب سياسي شدن پرونده ايران شد.
رئيس‌جمهور با بيان اينكه آژانس در گزارش اخير خود به هيچ بندي استناد نمي‌كند و فقط به دنبال كلي‌گويي است، گفت: اظهارات مدير آژانس بايد قانوني و مستند باشد، بسياري از كشورها ازجمله آمريكا فعاليت‌هاي غيرصلح‌آميز هسته‌اي دارند ولي هيچ رفت‌وآمد و گزارشي در مورد اين فعاليت‌هاي غيرصلح‌آميز داده نمي‌شود. رئيس‌جمهور ادامه داد: متاسفانه آژانس اعتبار خود را با اعمال نفوذها و گزارش‌هاي ناعادلانه مخدوش كرده است. احمدي‌نژاد در ادامه در پاسخ به سوالي در مورد تحريم‌ها عليه ايران نيز گفت: اين تحريم‌ها براي ملت ايران اهميتي ندارد و درواقع تحريم‌كنندگان با اين اقدام بيشتر خود را تحريم كرده‌اند. وي گفت: تحريم‌هايي كه آنها اعمال كرده‌اند اقدامي غيرعادلانه در معادلات جهاني است. وي با بيان اينكه آنها به ملت ايران جفا و توهين كرده‌اند، گفت: يقين دارم كه پيشرفت اقتصادي ايران با اين تصميم غلط آنان بيشتر خواهد شد، زيرا مردم ايران به خوبي مي‌دانند چگونه تهديدها را به فرصت تبديل كنند.
احمدي‌نژاد افزود: ما 30 سال است به خوبي ياد گرفته‌ايم چگونه نيازهاي خود را رفع كنيم و درواقع كساني كه تحريم مي‌كنند خود ضرر مي‌كنند. رئيس‌جمهور با بيان اينكه 95 درصد اقتصاد ايران در داخل توليد و مصرف مي‌شود و تنها بخش ناچيزي از آن نياز به مبادلات دارد، ادامه داد: اين چه روشي است كه عده‌اي براي اداره دنيا هرجا كه احساس ضعف و كمبود مي‌كنند قلدرانه و با توسل به زور از اختياراتي مانند وتو استفاده مي‌كنند.
وي گفت: آنها بايد بدانند دوره اين روش‌ها به پايان رسيده است زيرا ملت ايران زير بار هيچ عمل و حرف غيرمنطقي نمي‌رود. احمدي‌نژاد ادامه داد: آنها فكر مي‌كنند اين اقدامات مي‌تواند در مسير پيشرفت ملت ايران اثر منفي بگذارد ولي اشتباه مي‌كنند. احمدي‌نژاد در پاسخ به سوالي درخصوص اظهارات فيدل كاسترو، رهبر كوبا گفت: ما هيچ ديدگاه ضديهود نداريم زيرا افراد بسياري از اين اقليت‌ها در ايران زندگي مي‌كنند. ما فقط در مورد هولوكاست دو سوال مطرح كرديم و هيچ گاه از كسي پاسخي نشنيديم. رئيس‌جمهور ادامه داد: اينكه دراين‌باره كسي اظهارنظري كرده براي ما مهم نيست زيرا مردم ايران هيچ زماني ديدگاه نژادي نداشته و امروز بدترين نژادپرستي در فلسطين اتفاق افتاده تا جايي كه رسما اعلام مي‌كنند ما نژاد برتريم، البته ما معتقديم كساني كه اين اقدامات را انجام مي‌دهند يهودي نيستند و فقط به دنبال آواره كردن بيش از يك ميليون نفر هستند.
احمدي‌نژاد در ادامه اين گفت‌وگو درپاسخ به سوالي در مورد مسائل داخلي ايران نيز گفت: ملت رشيد ايران در طول 30 سال گذشته همواره با يكديگر متحد بوده و اين اتحاد در سخنان امام(ره) و مقام معظم رهبري همواره متبلور شده است.
رئيس‌جمهور افزود: ايران جامعه‌اي آزاد است و هر كس حق اظهارنظر دارد. جامعه‌اي چند‌صدايي است. برخلاف جامعه آمريكا كه به تك‌صدايي عادت كرده است. رئيس‌جمهور در واكنش به اظهارات اخير وزير امور خارجه آمريكا درباره امور داخلي ايران گفت: ما به اين خانم توصيه مي‌كنيم قبل از هر صحبت درباره هر موضوع، ابتدا مطالعه كرده و پس از فكر كردن اظهارنظر كند.
رئيس‌جمهور در ادامه گفت: بودجه نظامي آمريكا با كل بودجه نظامي جهان برابري مي‌كند و اين به اين معناست كه ادعاي آمريكايي‌ها از نظامي بودن ايران درست نيست. احمدي‌نژاد گفت: چگونه مي‌شود ادعا كرد كه در ايران نظامي‌ها حاكم شده‌اند درحالي كه در انتخابات اخير حدود 85 درصد واجدان شرايط مشاركت داشتند. آيا همه اين افراد نظامي هستند؟
رئيس‌جمهور تصريح كرد: ادعا مشكلي را حل نمي‌كند اگر تفكر جديد در آمريكا آمده است تا دوران بوش را نجات دهد بايد روش قبلي را كنار بگذارد و اكنون توضيح بدهد كه در افغانستان، ‌عراق و آفريقا چه كار مي‌كنند. احمدي‌نژاد در پاسخ به سوالي در مورد مباحث اخير درباره موضوعات گفت‌وگوي ايران و آمريكا گفت: اين من بودم كه از اوباما براي گفت‌وگو دعوت كردم، حتي به وي نامه نوشتم اما پاسخي دريافت نكردم. براي صحبت با وي در حضور ديگران در سازمان ملل متحد اعلام آمادگي كردم و در تازه‌ترين اقدام نيز سارا شورد آزاد شد اما پاسخ چنداني دريافت نشد.
احمدي‌نژاد ادامه داد: جمهوري اسلامي ايران همواره آمادگي گفت‌وگو و مذاكره را در شرايط عادلانه دارد.

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >