صفحه نخست arrow حوادث arrow انهدام شبكه قا چاق سوخت در پايتخت
 
انهدام شبكه قا چاق سوخت در پايتخت
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0 بدعالی 
29 شهریور 1389 - 16:40
انهدام شبكه قا چاق سوخت  در پايتخت

فرهيختگان: اعضاي يك شبكه قاچاق سوخت كه تحت تعقيب پليس آگاهي تهران بزرگ بودند بازداشت شدند.


به گزارش خبرنگار ما، اواخر مرداد امسال به اداره آگاهي پايتخت خبر رسيد اعضاي يك شبكه با همدستي مسوول يك جايگاه اختصاصي سوخت در جنوب غرب تهران به قاچاق رو آورده‌اند. سپس تحقيق افسران معاونت مبارزه با قاچاق كالا و ارز، آغاز و مشخص شد دو نفر به نام‌هاي «هادي - م» و «حسين - ش» سركردگان شبكه موردنظر هستند.  «هادي» كارمند اخراجي يك سازمان دولتي بود و «حسين» از شش ماه پيش با اجاره جايگاه اختصاصي سوخت، آنجا را اداره مي‌كرد.
شواهد نشان مي‌داد «هادي» و «حسين» با همدستي يكي از مالكان جايگاه به نام «عبدالله - د» و پسرش «محمد» و همچنين كارگر سكوي تحويل گازوئيل به نام «مجيد - م» سوخت مورد نياز مردم را در سطح كلان قاچاق مي‌كردند. آنان براي رسيدن به هدف شوم از برخي رانندگان كاميونت‌ها كه باك اضافي و غيراستاندارد و مخزن دست‌ساز در خودروهاي خود نصب كرده بودند بهره مي‌گرفتند.  يك ماه از تجسس نامحسوس پليس گذشته و شگرد اعضاي اين باند به دقت بررسي شده بود كه معلوم شد قاچاقچيان با 40 كاميوندار در ارتباط هستند. رانندگان موردنظر، ساكن غرب كشور، اسلامشهر و چهاردانگه بودند و با سوءاستفاده از 200 قطعه كارت غيرمجاز سوخت در قاچاق گازوئيل مشاركت داشتند.
آنان محموله‌ها را در 10 نقطه مشخص در شهرك‌هاي مرتضي‌گرد، چهاردانگه، گلريز و نعمت‌آباد اسلامشهر تخليه و با خودروهاي تانكردار نيسان، بين مشتريان خود كه راننده يا صاحبان كارگاه و كارخانه بودند پخش مي‌كردند.
ماموران آگاهي و مبارزه با قاچاق و كارشناسان شركت نفت كه در كمين خلافكاران بودند وقتي از سوخت‌گيري سه كاميون مطلع شدند حساس‌ترين مرحله عمليات را اجرا كردند. آنان در بازرسي‌ها 22 كاميون را كه دو باك اضافي داشتند متوقف و 30 مجرم را دستگير كردند. همچنين 70 قطعه كارت سوخت غيرمجاز و بيش از 30 هزار ليتر گازوئيل قاچاق كشف و تحويل انبار شركت نفت شد. در همين رابطه سرهنگ عباسعلي محمديان– رئيس‌پليس آگاهي تهران بزرگ - اعلام كرد: تلاش كارآگاهان براي افشاي ميزان دقيق سوخت قاچاق و شناسايي كارت‌هاي غيرمجازي كه در اختيار اعضاي شبكه مورد نظر بود ادامه دارد.

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >