صفحه نخست arrow حوادث arrow گره كور در پرونده مرگ نوعروس
 
گره كور در پرونده مرگ نوعروس
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0 بدعالی 
29 شهریور 1389 - 16:41
گره كور در پرونده مرگ نوعروس

فرهيختگان: مردي كه به اتهام كشتن زن سوم خود بازداشت شده است ديروز در دادگاه كيفري استان تهران منكر جنايت شد.

به گزارش خبرنگار ما، در يكي از روزهاي پاياني تابستان 1384 مرد 40 ساله‌اي به نام «احمد» پيكر خونين زن 17 ساله‌اش را به يك بيمارستان در شهرستان سلماس – از توابع آذربايجان غربي - برد و مدعي شد «مريم» با شليك گلوله به جمجمه‌اش خودكشي كرده است.
جنازه نوعروس نگون‌بخت با صدور دستور قضايي به پزشكي ‌قانوني فرستاده شد و تحقيق ميداني در دستوركار قرار گرفت. مادر «مريم» با چشمان گريان گفت: دخترم زن سوم احمد بود و دامادم كه قاضي دادگستري است جگرگوشه‌ام را قرباني بدبيني خود كرد. احمد مدام دخترم را اذيت مي‌كرد و حتي در خانه‌اش دوربين مداربسته كار گذاشته بود تا رفتار «مريم» را كنترل كند. من شك ندارم كه دخترم به دست احمد كشته است.
با طرح اين ادعا، پزشكي‌قانوني تاييد كرد، مريم به دنبال شليك گلوله از فاصله نزديك به سرش جان باخته و احمد به اتهام همسركشي بازداشت شده است. وي در بازجويي‌ها اظهار داشت: من مريم را دوست داشتم و اختلاف خاصي با هم نداشتيم. همسر اول و دومم را به‌خاطر نداشتن تفاهم طلاق دادم اما مريم با آنان فرق داشت.
پليس با بررسي تصوير‌هاي موجود در دوربين مداربسته خانه احمد متوجه شد صحنه مرگ زن وي از حافظه دستگاه پاك شده است.
بدين‌ترتيب با توجه به اينكه كارشناسان پزشكي قانوني تاييد كرده بودند، گلوله از فاصله 30 تا 70 سانتي‌متري به سر مريم شليك شده و فرضيه خودكشي، ضعيف است كيفرخواست صادر شد.
پرونده با صلاحديد هيات قضايي به شعبه 71 دادگاه كيفري استان تهران فرستاده شد و به رياست قاضي نورالله عزيزمحمدي تحت‌رسيدگي قرار گرفت. در نتيجه احمد به قصاص نفس (مرگ) محكوم شد اما راي با اعتراض متهم و وكيلش در ديوان عالي كشور شكست و پرونده براي رسيدگي دوباره به شعبه همعرض فرستاده شد.
«احمد» 30 آذر 88 در شعبه 74 دادگاه كيفري استان تهران به رياست قاضي حسن تردست پاي ميز محاكمه ايستاد و بار ديگر ادعاي خودكشي تازه‌عروس را مطرح كرد. در تازه‌ترين نشست رسيدگي به اين معما كه ديروز در همين شعبه تشكيل شد متهم باز هم ادعاهاي پيشين خود را تكرار كرد: «آن روز وقتي از محل كارم به خانه‌ام برگشتم، اسلحه‌ام را روي ميز گذاشتم. مريم هم كلت مرا برداشت و سرگرم بازي‌ با آن بود كه ناگهان لوله را روي سرش گذاشت و شليك كرد. قسم مي‌خورم من زنم را نكشتم و بي‌گناهم.»
در پايان، هيات قضايي با اعلام تنفس وارد شور شد تا راي صادر كند.

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >