صفحه نخست arrow فرهنگ arrow نيم‌ميليون نسخه با مهران مديري
ركورد فروش در شبكه نمايش خانگي «با قهوه تلخ» جابه‌جا شد
نيم‌ميليون نسخه با مهران مديري
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0 بدعالی 
29 شهریور 1389 - 17:13
نيم‌ميليون نسخه با مهران مديري

فرهیختگان: يك هفته پس از ورود سريال قهوه تلخ به شبكه نمايش خانگي، رقم‌هاي ضد و نقيضي درمورد تعداد نسخه‌هاي به فروش رفته آن شنيده مي‌شود. سايت سينماي ما، يكي از سايت‌هاي خبري حوزه سينما در گفت‌وگو با علي مك‌پويان، مدير توليد و بازيگر سريال مي‌نويسد: «اين سريال در اولين روز عرضه به بازار با فروش افسانه‌اي نيم‌ميليون نسخه‌اي روبه‌رو شده است.»

 از طرف ديگر شنيده‌ها حاكي از آن است كه تا به امروز يك ميليون و نيم نسخه از اين مجموعه به فروش رسيده و دست‌اندركاران خود را براي انتشار مجدد آن آمده مي‌كنند. در همين حال است كه برادران آقاگليان ترجيح داده‌اند در مقابل تلفن‌هاي پرتعداد خبرنگاران سكوت پيشه كنند و آمار دقيق فروش را اعلام نكنند. البته درنهايت گاهي اوقات نيازي به آمار دقيق نيست. تنها كافيست چشم بگردانيد و از دوروبري‌هايتان سراغ مجموعه «قهوه تلخ» را بگيريد و بپرسيد آنها سه قسمت اول اين سريال را خريده‌اند يا نه؟
نخستين مجموعه‌اي كه از «قهوه تلخ» راهي شبكه نمايش خانگي شد، شامل سه قسمت ابتدايي اين سريال است. تا پايان قسمت دوم اثري از مهران مديري به‌عنوان بازيگر نمي‌بينيد اما بازي كنترل‌شده سيامك انصاري در سريال توجه‌تان را جلب خواهد كرد. سيامك انصاري در اين سريال نقش يك مورخ را بازي مي‌كند. او با خوردن يك فنجان و قهوه تلخ سفري را به اعماق تاريخ آغاز مي‌كند و در هر بخش اين تاريخ‌نگاري دچار مسائل مختلفي مي‌شود. بخشي از دردسرهاي او تحريف تاريخ است و بخشي ديگر شبيه به همان شوخي‌هايي كه مهران مديري و تيمش با محيط پيرامون‌شان دارند. مجموعه اول اين سريال، حاوي سه قسمت ابتدايي سريال است كه با قيمت 2500 تومان به بازار آمده و قرار است شنبه دو هفته بعد، سوم مهرماه مجموعه دوم هم به بازار بيايد و از اين تاريخ به بعد هر شنبه مي‌توانيد منتظر يك مجموعه جديد باشيد.
***
اين جملات را بخوانيد؛ به نظر شما واقعيت دارد يا يك شوخي است؟ يكي از وبلاگ‌هاي مينيمال اهل طنز با تيتر «خبري درباره قهوه تلخ- واقعي» نوشته است: «دوستم كه كلوب سي‌دي دارد، تعريف مي‌كند، توي مغازه‌اش بوده و دو تا پسر مي‌آيند و سي‌دي قهوه تلخ مي‌خواهند. دوست من توضيح مي‌دهد كه تنها اورجينالش را دارد. آنها مي‌گويند گران است و كپي‌اش را بده. دوست من توضيح مي‌دهد كه به مهران مديري علاقه دارد و چون خواهش كرده اين سريال را كپي نكنيد، كپي نمي‌كنم. خلاصه پسرها اصرار مي‌كنند و اين دوست ما انكار، بعد كه مي‌بينند زيربار نمي‌رود، بهش پيشنهاد پول مي‌دهند كه بازهم دوست من قبول نمي‌كند. بعد همان دو تا پسربچه كارت‌شان را درمي‌آورند و روي كارت‌شان آرم «قهوه تلخ» دارد. خودشان را معرفي مي‌كنند و توضيح مي‌دهند كه بازرس ويژه هستند و از طرف تهيه‌كننده مامور شده‌اند تا در سطح شهر بچرخند. از دوستم هم تشكر مي‌كنند و مي‌گويند برو از اتحاديه بپرس كه مجوز چند تا از همكارهايت را به خاطر اين قضيه باطل كرده‌اند. انگار چون تحت قانون كپي‌رايت است، پاي FBI وسط آمده! خلاصه كه حواستان باشد.» حالا به‌نظر شما اين اتفاق، يك اتفاق واقعي است يا صرفا يك شوخي با فضاي ضدكپي «قهوه تلخ»؟ مخصوصا كه روي جلد سي‌دي با امضاي مهران مديري از مردم خواسته شده تا اين مجموعه را كپي نكنند و منهاي اين امضا، در همان ابتداي سي‌دي اول مهران مديري به عنوان بازيگر و كارگردان، گزارشي از موقعيت قهوه‌تلخ و مراحل توليد و پيش توليدش را ارائه مي‌دهد و دوباره از مردم مي‌خواهد تا اين سي‌دي‌ها را كپي نكنند.
***
«قهوه تلخ» سريال تازه مهران مديري است كه نزديك به يك سال و نيم پيش در مرحله پيش‌توليد به‌ سر مي‌برد و قرار بود به‌عنوان سريال 90 شبي روي آنتن شبكه سه بيايد اما اين اتفاق نيفتاد پس از كش‌وقوس‌هاي فراوان و حتي اعلام تاريخ دقيق پخش خبر رسيد كه به دلايلي نامشخص اين سريال از تلويزيون پخش نمي‌شود و تهيه‌كنندگان سريال هم بلافاصله تاريخ دقيق حضور سريال در شبكه نمايش خانگي را بيستم شهريورماه اعلام كردند و تمام بيلبوردهاي شهر را با اين تاريخ از آن خود كردند. در همين حال و هواست كه مهران مديري به خاطر تاخير سه روزه از مردم عذرخواهي مي‌كند و مردم بي‌توجه به اتفاقي كه حق‌شان بود در صداوسيما پيش بيايد، دو هزار و 500 تومان هزينه مي‌كنند، اما سريال تازه مديري را از دست نمي‌دهند.
* * *
فرم تبليغات شهري و غيرشهري «قهوه تلخ» هم سوژه‌اي جذاب است. هر مجموعه با يك بروشور به دست فروشنده‌هاي سوپرماركت‌ها مي‌رسد و از همان در ورودي مي‌توانيد متوجه شويد كه سي‌دي را آورده يا نه. از طرف ديگر، بيلبوردهاي تبليغاتي متفاوتي كه سطح شهر را از آن خود كرده‌اند و در نهايت، صفحه‌هاي شخصي عوامل، در فضاي مجازي است. براي نمونه، اميرمهدي ژوله، يكي از نويسندگان اين سريال، در صفحه شخصي‌اش نوشته: «قهوه تلخ من از گريه غم‌انگيزتر است» و به اين ترتيب خبر داده كه تازه‌ترين سريالش را مي‌توانيد از اين هفته تهيه كنيد.

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >