صفحه نخست arrow اجتماعي arrow بوي مهر و بحران ترافيك در پايتخت
 
بوي مهر و بحران ترافيك در پايتخت
نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0 بدعالی 
29 شهریور 1389 - 17:25
بوي مهر و بحران ترافيك در پايتخت

فرهیختگان: با شروع ماه مهر و بازگشايي مدارس هر ساله شاهد تصويب طرح‌هايي از سوي نهادهاي مختلف هستيم، اما آيا اين طرح‌ها مي‌تواند بار عظيم ترافيك در كلانشهري چون تهران را كاهش دهد!؟ امروزه بحث ترافيك به‌عنوان چالشي بزرگ دغدغه مردم و مسوولان شده و اين موضوع تاثيرات منفي خود را به جهات مختلف در بخش‌هاي اقتصادي، آلودگي‌هاي هوا و صدا، اتلاف وقت مفيد مردم، بالا رفتن مصرف سوخت، خسارات ناشي از تصادفات، اخلال در برنامه‌ريزي‌هاي شهري و روزانه مردم، تشديد بيماري‌هاي تنفسي و عصبي و... گذاشته كه اگر برآيندي از خسارت‌هاي ناشي از اين همه معضلات ترافيكي با هم جمع شود شايد بتوان شهري را از نو ساخت.


اگر به‌صورت ريز به مشكلات ترافيك اين غول بزرگ كلانشهرها نگاه كنيم، مي‌بينيم كه اين غول خودساخته خودمان است و هر روز بيشتر مغلوب آن مي‌شويم. اگر هزينه‌هايي كه در حوزه مديريت ترافيك صرف شده است تا بتواند ترافيكي روان و رضايتمند به وجود آيد بسي جاي تامل است و اولين راهكار برون‌رفت از اين معضل فرهنگ‌سازي عمومي در مقابله با چالش‌هاي ترافيكي است.
ارائه طرح‌هاي ترافيكي، تهيه و نصب انواع تابلوهاي اطلاعاتي، انتظامي، راهنمايي و رانندگي، اجراي خط‌كشي معابر شهري، تهيه و نصب و نگهداري شبكه چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي و اعمال مديريت بر پارك‌هاي حاشيه و پاركينگ‌ها عمده‌ترين فعاليت‌هاي سازمان ترافيك است. اساسنامه اين سازمان در سال 82 به تصويب هيات وزيران رسيده و وظايف مندرج در آن در واحدهاي مختلف سازمان انجام مي‌گيرد.
سازمان ترافيك با نگاهي به چشم‌انداز توسعه   و با لحاظ كردن رشد و توسعه روزافزون شهر‌نشيني و آمار خودروها سعي دارد با استفاده از ابزار و المان‌هاي ترافيكي و به‌كارگيري روش‌ها و دستاوردهاي علمي دنيا ضمن ساماندهي ترافيك شهري گام‌هاي مثبت و موثري را در جهت قانونمداري و برقراري نظم اجتماعي و تامين حقوق شهروندان بردارد و در اين مسير به پشتوانه تلاش‌هاي مستمر و شبانه‌روزي پرسنل خدوم و زحمتكش خود پروژه‌ها  و خدمات اجرايي مورد نياز شهر را انجام داده و با توسعه مركز كنترل ترافيك و تجهيز تقاطع‌ها به سيستم‌هاي هوشمند مركز كنترل ترافيك و نظارت تصويري، ترافيكي روان در معابر شهري ايجاد كند.
  مشاركت مردمي لازم اما ناكافي
با اين اوصاف براي رسيدن به توسعه پايدار در محيط‌هاي زيستي شهري ارائه چنين طرح‌هايي شرط لازم و كافي نيست و دستگاه‌ها و ارگان‌هاي ديگري كه به نحوي در حاشيه قرار گرفته‌اند مي‌توانند با اهرم‌هاي قانوني در دست اجرا در حل مشكلات ترافيكي دخيل باشند، همچنين مشاركت مردم  و مراكز آموزشي و فرهنگي نقش مهمي ايفا مي‌كند. آنچه مسلم است مسوولان بايد از اقدامات وصله‌پينه‌اي براي رفع معضل ترافيك خودداري كنند و با ارائه طرح جامع ترافيك آن را به سند بالادستي تبديل كنند و در آستانه تدوين برنامه پنجم توسعه با بازه زماني مشخصي با استفاده از سرمايه‌هاي داخلي و خارجي كه تعريف خواهد شد در دستوركار قرار بگيرد.
ترافيك بدون تئوري اقتصادي اصولي حل نمي‌شود و رويكرد مسائل اقتصادي بايد مورد توجه مسوولان و كارشناسان قرار گيرد. همچنين كميسيون‌هاي عمران و برنامه و بودجه مجلس قدم‌هاي محكم‌تري را براي رفع اين مشكل در نظر بگيرند. اگر مقايسه‌اي از ترافيك شهرهاي كشور با شهرهاي بزرگ و صنعتي دنيا با جمعيت زياد داشته باشيم مي‌بينيم آنان با ترافيك روان و نرمي روبه‌رو هستند و آلودگي هواي آنها كمتر از شهر تهران و كلانشهر‌هاي ايران است. چالش ترافيك موضوع تك‌عاملي نيست و علت‌شناسي اين موضوع به شناختن وجوه مختلف ترافيك كمك مي‌كند.
يكي از گره‌هاي ترافيكي در كلانشهر‌ها بافت‌هاي قديمي و فرسوده شهري است كه در مركز شهر قرار گرفته و زماني به لحاظ اقتصادي و تجاري رونق داشته است و هم‌اكنون اين مراكز و بافت‌ها نياز به احيا و باز‌سازي به روش معماري مدرن دارند، كه علاوه بر زيبا‌سازي منظر شهري مي‌تواند مركز جمعيتي گسترده‌اي را به‌صورت متمركز در خود جاي دهد، ناهنجاري‌هاي اجتماعي را كاهش دهد و ترافيك را روان‌تر كند. از ديگر مسائل ترافيكي پارك خودروها در حاشيه خيابان‌ها و مراكز تجاري، پزشكي، آموزشي و... كمبود فضاي مناسب پارك براي خودروهاي مازاد است كه اين موضوع ضمن سردرگمي براي مردم باعث ايجاد ترافيك‌هاي سنگين و سرسام‌آور مي‌شود كه اگر بشود به نحوي از فضاهاي زير خيابان به‌عنوان پاركينگ زيرزميني استفاده كرد و فضاي روي خيابان‌ها را آزاد كرد، در روان‌سازي ترافيك نقش مهمي را خواهد داشت.
تغيير ساعت كاري راهي براي خروج از ترافيك در كلانشهرها
تغيير ساعت كاري در كلانشهرها يك ضرورت است، اما تاكنون به اين ضرورت دسترسي پيدا نكرده‌ايم، در شهري مثل تهران روزانه 20 ميليون سفر شهري انجام مي‌شود و خودرو‌هاي شخصي در معابر و بزرگراه‌هاي شهر جولان مي‌دهند بدون آنكه نظمي بيابند و نهادي هم به فكر سفرهاي شهري نيست و نظامي كه بتواند تقاضاي سفر را مديريت كند و برنامه مشخصي براي تردد آن وجود داشته باشد نيست و تنها برخي طرح‌هاي محدود‌كننده است و توانسته اندكي از بحران ازدحام خودروها كم كند وگرنه شهر بيش از پيش در اختيار خودروهايي است كه آزادانه در معابر تردد مي‌كنند.
اين واقعيت كه شهرهاي بزرگ دنيا با وجود داشتن خودروهاي بسيار بيشتر از تهران و كلانشهر‌هاي ايران، خلوت‌تر و كم‌ترافيك‌تر از اين شهرها هستند انكارناپذير است، به‌عنوان مثال تهران هنوز به اندازه نيمي از شهرهاي پرجمعيت خودرو ندارد، لذا ترافيك آن بسيار بيشتر از اين شهرهاست.
به گزارش ايسكانيوز، دوره فراصنعتي نوع زيست فردي و اجتماعي و ورود به فناوري و اطلاعات مي‌تواند تقسيم‌بندي‌ها را تحت تاثير قرار دهد، گسترش فناوري‌هاي نوين و توسعه دولت الكترونيك مي‌تواند بخشي از نيازهاي شهروندان و حتي ادارات را رفع كند، هرچند بهره‌مندي از امكانات الكترونيك كند پيش مي‌رود، اما مي‌تواند زمينه‌اي را فراهم كند تا شهروندان برخي نيازهاي اوليه را در خانه‌هايشان رفع و از سفرهاي غيرضروري در شهرها دوري كنند.
در كشور بيش از سه هزار دستگاه دولتي و وابسته به دولت با مراجعه حضوري مردم كار مي‌كنند اين در حالي است كه تنها 100 تا 150 دستگاه از طريق سيستم‌هاي الكترونيكي به مردم خدمات مي‌دهند. دولت الكترونيك و دفاتر پيشخوان خدمات مي‌توانند سفرهاي غيرضروري و رنج و درد مردم را براي مراجعه به ادارت بكاهند و با توسعه اين دفاتر در شهرهاي كوچك و حتي روستا‌ها مي‌توان زمينه خدمات دولتي را فراهم كرد. استفاده از وسايل حمل ونقل و تقسيم ترافيك روزانه در ساعات آغازين روز و تغيير ساعات كار ادارات در شهرهاي بزرگ باعث كاهش هزينه در اختصاص فضاي اداري و همچنين مصرف انرژي مي‌شود. امروزه در كشور ساعات كار شناور فقط براي تعداد معدودي ازكارخانه‌ها، بيمارستان‌ها و بعضي دستگاه‌هاي خاص اعمال مي‌شود، در صورتي كه مي‌توان ساعات كار شناور بعضي از دستگاه‌ها را به‌منظور انجام خدمات به مردم و جلوگيري از كاهش هزينه‌ها و كاهش ترافيك در زمان پيك آن گسترش داد. انجام معاينات فني مي‌تواند علاوه‌بر كاهش مصرف سوخت ميزان آلودگي هوا را نيز كاهش دهد؛ به نحوي كه در جاده 40 درصد و در شهرها تا 10درصد مصرف سوخت صرفه‌جويي شده و آلودگي هواي شهر را تا 40 درصد كاهش مي‌دهد. ارائه طرح اصلاح الگوي مصرف در مديريت ترافيك و مديريت مصرف سوخت كشور تنها با مشاركت جدي شهروندان و اصلاح ساختار سيستم‌ها و اقدامات جديد از دولت و حمايت‌هاي سه قوه قابل تحقق است علاوه‌بر مباحثي كه در بحث ترافيك مطرح شد فعاليت‌هاي واحدهاي فني و اجرائي سازمان ترافيك در بحث مهندسي ترافيك از ضروريات است. روزانه ميليون‌ها خودرو در معابر تهران رفت و آمد مي‌كنند كه عمده اقدامات شركت كنترل ترافيك براي رواني ترافيك مهرماه امسال در حوزه ساماندهي چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي، دوربين‌هاي نظارت تصويري و تابلوهاي اطلاع‌رساني است.

 

زمان بازگشايى مدارس؛ پنجشنبه اول مهرماه
 

فرهيختگان: روز پنجشنبه 15 مهر با جشني به استقبال نوآموزان پيش‌دبستاني مي‌رويم و كلاس‌هاي اين مقطع از شنبه 17 مهر رسما آغاز مي‌شود.معاون آموزش ابتدايي وزارت آموزش و پرورش گفت: روز پنجشنبه اول مهرماه مدارس رسما آغاز به كار خواهند كرد. فاطمه قربان ضمن اعلام اين مطلب همچنين از برگزاري جشن شكوفه‌ها در تمامي مدارس كشور در روز چهارشنبه 31 شهريورماه خبر داد و افزود: در اين مراسم در هر استان مسوولان در يك مدرسه به عنوان پايلوت به استقبال نونهالان مي‌روند. وي همچنين درباره آغاز به كار كلاس‌هاي پيش‌دبستاني گفت: روز پنجشنبه 15 مهر با جشني به استقبال نوآموزان پيش‌دبستاني مي‌رويم و كلاس‌هاي اين مقطع از شنبه 17 مهر رسما آغاز مي‌شود.معاون آموزش ابتدايي در ادامه، نيروي انساني را مهم‌ترين عامل موفقيت هر سازماني دانست و وظيفه آموزش و پرورش را در اين راستا سنگين ارزيابي كرد. وي در ادامه گفت: نيروهاي جديدالاستخدام در حال گذراندن دوره‌هاي آموزشي هستند و اين دوره‌ها تا پايان سال در روزهاي پنجشنبه و جمعه هر هفته ادامه خواهد داشت.

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pxinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 
< بعدی   قبلی >